30. september 2008

Dagens it - Ballmer talte til menigheten

Ballmer talte til menigheten

Microsofts toppsjef Steve Ballmer besøkte på tirsdag Norge for å holde åpningstalen under Microsofts store utviklerkonferanse TechNet Live i Oslo - og ikke minst annonsere nyheten om at Norge blir Microsofts sentrum for søketeknologi.

I sin åpningstale skisserte Ballmer hvilke teknologitrender han - og Microsoft - ser for seg i tiden fremover, og hvordan selskapet planlegger å takle konkurransen.

Ett av områdene Microsoft satser sterkt er innenfor såkalte business intelligence-løsninger, det vil si løsninger for å samle inn, analysere og presentere forretningskritisk informasjon. Søketeknologi fra norske Fast vil ifølge Ballmer stå sentralt i Microsofts videre satsning innenfor denne typen løsninger.
 
◄ Free Blogger Templates by The Blog Templates | Design by Pocket